Spelrum
Giraffen29
Krokodilen0
Elefanten0
Musen
Böjningslistan
0
Grisen
Böjningslistan
15
Inloggade44
Mobilspel
Pågående18 976

Forumkategorier

Användare Inlägg  
Lolli pop2012-03-23 19:01
Antal inlägg: 65

Vad menar ni?
"Det nya brädet är utformat för att gynna skickliga spelare (jämfört med special- eller slumpbrädet där tur har större betydelse)."

Menar alltså betapetadministrationen att medlemmar som tycker slump är en kul form, är mindre skickliga? Det är vad detta officiella uttalande från en moderator säger.
Inte så lite förolämpande.

Slump kräver en annan sorts skicklighet.
 
Defrob2012-03-23 19:02
Antal inlägg: 1180

Nej jag tror dom menar att turen har en större betydelse på slumpade bräden än standardbrädet.
 
Rabiesgalen2012-03-23 19:07
Antal inlägg: 396

Det var bra förr i tiden när man kunde välja att avbryta matcher om inte början var fördelaktig vid slumpade matcher. Då var det även möjligt att få flera röda 3 ggr i rad också.

Som tur var fick jag stopp på dessa stolleprov i alla fall. Tyvärr verkar inte mina tjänster önskvärda på denna sajt när det gäller utvecklingen i stort. Trots att det finns många förbättringsmöjligheter vad gäller ranking och spelbräden m.m.
 
Inloggning
Logga in
Betapet är gratis!
Vill du bli medlem?